>


 
2002 Race
   
Home page 
   
Downhill training
   
Start list 1st leg 
1st leg standings 
Start list 2nd leg 
2nd leg standings 
Start list 3th leg 
   
Super G
   
Start list 
Final results 
Interviews to the tree classify 
The best photo to the race 
   
Downhill
   
Start list (dh) 
Final results (dh) 
Interviews to the tree classify (dh) 
The best photo to the race (dh) 
   
Giant Slalom
   
Start list of 1st leg 
Standings of 1st leg
Start list of 2nd leg 
Results 
Interviews to the tree classify (gs) 
The best photos to the race (gs) 
   
Copyright © 2001 – 2002
 CadoreNet 


June 28, 2002  

PDF format     

Pos.
Athlete
Nation
Time
Ski
1
FLEMMEN Andrine
NOR
1:19.46
RO
2
DORFMEISTER Michaela
AUT
1:19.49
BL
3
NILSEN Stina Hofgard
NOR
1:19.53
RO
4
POUTIAINEN Tanja
FIN
1:20.05
RO
5
PUTZER Karen
ITA
1:20.10
RO
6
HEEB-BATLINER Birgit
LIE
1:20.13
NO
7
MEISSNITZER Alexandra
AUT
1:20.19
VO
7
FORSYTH Allison
CAN
1:20.19
RO
9
MAZE Tina
SLO
1:20.22
RO
10
NEF Sonja
SUI
1:20.58
VO
11
SIMARD Genevieve
CAN
1:20.63
RO
12
GOETSCHL Renate
AUT
1:20.65
SA
13
ROHREGGER Eveline
AUT
1:20.76
NO
14
PAERSON Anja
SWE
1:20.78
SA
15
BACHMANN Silke
ITA
1:20.87
VO
16
DOVZAN Alenka
SLO
1:20.94
RO
17
SCHLEPER Sarah
USA
1:21.04
RO
18
OTTOSSON Anna
SWE
1:21.17
DY
19
KOZNICK Kristina
USA
1:21.22
VO
20
KOSTELIC Janica
CRO
1:21.30
SA
21
NOWEN Ylva
SWE
1:21.38
SA
22
REY BELLET Corinne
SUI
1:21.40
SA
23
KUMMER Lilian
SUI
1:21.41
VO
24
MONTILLET Carole
FRA
1:21.44
RO
25
HARGIN Janette
SWE
1:21.54
RO
25
HALTMAYR Petra
GER
1:21.54
AT
27
JANYK Britt
CAN
1:21.63
SA
28
GERG Hilde
GER
1:21.73
VO
29
BERGER Silvia
AUT
1:21.88
VO
30
KARBON Denise
ITA
1:21.92
SA
31
PLANATSCHER Maddalena
ITA
1:21.98
VO
32
GIUS Nicole
ITA
1:22.04
SA
32
OBERMOSER Brigitte
AUT
1:22.04
BL
34
PASCAL-SAIONI Christel
FRA
1:22.07
SA
35
DUVILLARD Kristina
FRA
1:22.08
RO
36
AUFDENBLATTEN Fraenzi
SUI
1:22.14
SA
37
VIERIN Sonia
ITA
1:22.21
RO
38
JACQUEMOD Ingrid
FRA
1:22.26
DY
39
RIESCH Maria
GER
1:22.57
HE
40
OESTER Marlies
SUI
1:22.62
NO
41
SCHNEIDER Tanja
AUT
1:22.70
VO
42
GERG Annemarie
GER
1:22.76
VO
43
BERTHOD Sylviane
SUI
1:22.83
SA
44
HRSTKOVA Lucie
CZE
1:22.85
RO
45
GALINDO SANTOLARIA Ana
SPA
1:23.14
RO
46
PRCHAL Anna
CAN
1:23.15
RO
47
MANCUSO Julia
USA
1:23.16
RO
48
CECCARELLI Daniela
ITA
1:23.17
DY
49
PRETNAR Spela
SLO
1:23.42
RO
50
COLOMBAN Emmanuelle
FRA
1:23.61
SA
51
BORGEN Pia
NOR
1:23.67
RO
52
PELTIER Audrey
FRA
1:23.76
RO
53
LANGEVIN Julie
CAN
1:24.12
RO
54
BERGMANN Monika
GER
1:24.18
VO
55
EKMAN Susanne
SWE
1:24.24
EL
56
LECHNER Martina
AUT
1:24.54
VO
57
HEGGELUND Kristine
NOR
1:24.61
AT
58
SIMARI BIRKNER Maria belen
ARG
1:24.99
VO
59
SIMARI BIRKNER Macarena
ARG
1:28.24
VO
 
ALCOTT Chimene
GBR
DNS
RO
 
KELLY Gail
CAN
DNS
RO
 
RIENDA CONTRERAS Maria Jose
SPA
DNF
RO
 
HEREGGER Selina
AUT
DNF
FI
 
CLARK Kirsten L
USA
DNF
FI
 
RUIZ CASTILLO Carolina
SPA
DNF
DY
 
SUCHET Melanie
FRA
DNF
DY
 
LALIVE Caroline
USA
DNF
SA
 
LOLOVIC Jelena
JUG
DNF
RO











[email protected]