>


 
2002 Race
   
Home page 
   
Downhill training
   
Start list 1st leg 
1st leg standings 
Start list 2nd leg 
2nd leg standings 
Start list 3th leg 
   
Super G
   
Start list 
Final results 
Interviews to the tree classify 
The best photo to the race 
   
Downhill
   
Start list (dh) 
Final results (dh)
Interviews to the tree classify (dh) 
The best photo to the race (dh) 
   
Giant Slalom
   
Start list of 1st leg 
Standings of 1st leg 
Start list of 2nd leg 
Results 
Interviews to the tree classify (gs) 
The best photos to the race (gs) 
   
Copyright © 2001 – 2002
 CadoreNet 


June 28, 2002  

PDF format     

Pos.
Athlete
Nation
Time
Ski
1
GOETSCHL Renate
AUT
1:33:66
SA
2
KOSTNER Isolde
ITA
1:33:87
FI
3
CECCARELLI Daniela
ITA
1:33:99
DY
4
SUCHET Melanie
FRA
1:34:00
DY
5
HEREGGER Selina
AUT
1:34:27
FI
6
BERTHOD Sylviane
SUI
1:34:29
SA
7
DORFMEISTER Michaela
AUT
1:34:36
BL
8
REY BELLET Corinne
SUI
1:34:44
SA
8
MARKEN Ingeborg Helen
NOR
1:34:44
VO
10
GERG Hilde
GER
1:34:55
VO
11
MONTILLET Carole
FRA
1:34:59
RO
12
ZELENSKAJA Warwara
RUS
1:34:64
RO
13
CLARK Kirsten L
USA
1:34:74
FI
14
BORGHI Catherine
SUI
1:34:84
FI
15
RUMPFHUBER Ingrid
AUT
1:34:90
FI
16
SCHUSTER Stefanie
AUT
1:35:00
BL
17
RECCHIA Lucia
ITA
1:35:02
DY
18
SUHADOLC Mojca
SLO
1:35:07
AT
19
STREET Picabo
USA
1:35:09
VO
20
MENDES Jonna
USA
1:35:17
FI
21
HALTMAYR Petra
GER
1:35:19
AT
22
LEFRANCOIS Anne Marie
CAN
1:35:27
RO
22
HAEUSL Regina
GER
1:35:27
SA
24
HUBER Isabelle
GER
1:35:28
AT
25
OBERMOSER Brigitte
AUT
1:35:29
BL
26
MONAHAN Kathleen
USA
1:35:42
AT
27
JACQUEMOD Ingrid
FRA
1:35:45
DY
28
TURGEON Melanie
CAN
1:35:57
SA
29
MUELLER Tamara
SUI
1:35:76
RO
30
PUTZER Karen
ITA
1:35:85
RO
31
BASSIS Patrizia
ITA
1:35:88
FI
32
SCHNEIDER Tanja
AUT
1:36:06
VO
33
VIERTHALER Astrid
AUT
1:36:12
AT
33
BRAUNER Sibylle
GER
1:36:12
SA
35
WIRTH Katja
AUT
1:36:26
BL
36
KAEYHKOE Pia
FIN
1:36:29
SA
37
BRACUN Spela
SLO
1:36:31
AT
38
HARGIN Janette
SWE
1:36:42
RO
39
SCHILD Martina
SUI
1:36:54
VO
40
BOUCHER Sara-Maude
CAN
1:36:56
SA
41
TAGLIABUE Elena
ITA
1:36:64
RO
42
ANTONIOLI Marta
ITA
1:37:17
HE
43
KUENDIG Ruth
SUI
1:37:26
HE
44
MEILLEUR Karine
FRA
1:37:86
DY
45
MUELLER Anne marie
NOR
1:38:30
DY
46
SIMARI BIRKNER Maria belen
ARG
1:38:97
VO
47
SIMARI BIRKNER Macarena
ARG
1:40:44
VO
 
WIBERG Pernilla
SWE
DNS
RO
 
ALCOTT Chimene
GBR
DNS
RO
 
LALIVE Caroline
USA
DNF
SA











[email protected]