>


 
2002 Race
   
Home page 
   
Downhill training
   
Start list 1st leg 
1st leg standings 
Start list 2nd leg 
2nd leg standings
Start list 3th leg 
   
Super G
   
Start list 
Final results 
Interviews to the tree classify 
The best photo to the race 
   
Downhill
   
Start list (dh) 
Final results (dh) 
Interviews to the tree classify (dh) 
The best photo to the race (dh) 
   
Giant Slalom
   
Start list of 1st leg 
Standings of 1st leg 
Start list of 2nd leg 
Results 
Interviews to the tree classify (gs) 
The best photos to the race (gs) 
   
Copyright © 2001 – 2002
 CadoreNet 


May 1, 2002  

PDF format      

Pos.
Athlete
Nation
Time
Ski
1
GOETSCHL Renate
AUT
1:34.33
SA
2
KOSTNER Isolde
ITA
1:34.58
FI
3
MENDES Jonna
USA
1:34.69
FI
4
BERTHOD Sylviane
SUI
1:34.83
SA
5
SUCHET Melanie
FRA
1:35.05
DY
6
REY BELLET Corinne
SUI
1:35.21
SA
7
CLARK Kirsten L
USA
1:35.23
FI
8
RECCHIA Lucia
ITA
1:35.25
DY
9
LALIVE Caroline
USA
1:35.33
SA
10
MONTILLET Carole
FRA
1:35.36
RO
11
SCHUSTER Stefanie
AUT
1:35.44
BL
12
WIBERG Pernilla
SWE
1:35.47
RO
13
STREET Picabo
USA
1:35.58
VO
14
HALTMAYR Petra
GER
1:35.61
AT
15
BORGHI Catherine
SUI
1:35.65
FI
16
HEREGGER Selina
AUT
1:35.73
FI
17
ZELENSKAJA Warwara
RUS
1:35.83
RO
18
GERG Hilde
GER
1:35.88
VO
19
MARKEN Ingeborg Helen
NOR
1:35.91
VO
20
MUELLER Tamara
SUI
1:36.08
RO
21
PUTZER Karen
ITA
1:36.13
RO
22
HUBER Isabelle
GER
1:36.23
AT
23
HAEUSL Regina
GER
1:36.28
SA
24
RUMPFHUBER Ingrid
AUT
1:36.32
FI
25
OBERMOSER Brigitte
AUT
1:36.41
BL
26
BRAUNER Sibylle
GER
1:36.47
SA
27
TURGEON Melanie
CAN
1:36.54
SA
28
JACQUEMOD Ingrid
FRA
1:36.56
DY
29
BASSIS Patrizia
ITA
1:36.61
FI
30
SCHILD Martina
SUI
1:36.67
VO
31
TAGLIABUE Elena
ITA
1:36.75
RO
32
SCHNEIDER Tanja
AUT
1:36.79
VO
33
MONAHAN Kathleen
USA
1:36.92
AT
34
CECCARELLI Daniela
ITA
1:36.98
DY
35
MEISSNITZER Alexandra
AUT
1:37.05
VO
36
SUHADOLC Mojca
SLO
1:37.11
AT
37
KAEYHKOE Pia
FIN
1:37.36
SA
37
KUENDIG Ruth
SUI
1:37.36
HE
39
MEILLEUR Karine
FRA
1:37.64
DY
40
BRACUN Spela
SLO
1:37.67
AT
41
VIERTHALER Astrid
AUT
1:37.68
AT
42
LEFRANCOIS Anne Marie
CAN
1:37.83
RO
43
HARGIN Janette
SWE
1:38.12
RO
44
ANTONIOLI Marta
ITA
1:38.24
HE
45
BOUCHER Sara-Maude
CAN
1:38.46
SA
46
WIRTH Katja
AUT
1:38.59
BL
47
ROHREGGER Eveline
AUT
1:39.32
NO
48
MUELLER Anne marie
NOR
1:39.86
DY
49
SIMARI BIRKNER Maria belen
ARG
1:41:44
VO
50
SIMARI BIRKNER Macarena
ARG
1:42.30
VO
 
DORFMEISTER Michaela
AUT
DNS
BL
 
ALCOTT Chimene
GBR
DNS
RO
 
SIMARD Genevieve
CAN
DNS
RO
 
KLEON Barbara
ITA
DNF
DY











[email protected]